• Anasayfa
  • Blog
  • Projeniz için En İyi Tema Editlenen Temadır! Ücretsiz Temaları Modifiye Etmek

Projeniz için En İyi Tema Editlenen Temadır! Ücretsiz Temaları Modifiye Etmek

Web projesi olan biri olarak, eğer biraz tasarımda yapıyorsanız bir çoğunuz bilirsiniz; Joomla vb. scriptlerle bir site projesine başladığınızda, en önemli sorun sitemizin iyi bir görünüme sahip olması sorunudur. Tabii bunun yanında konusu neyse ona göre bir eklenti sorunu da vardır(ilan, e-ticaret, etkinlik gibi bir site yapıyorsanız) ama asıl mesele tasarımdır ve artık bu konuda çok üst düzey hazır tasarımlar var.

Konu birazda 50 dolar veya üzerinde olan temaları almaktır ki, bize çoğu zaman bu maliyette pahalı gelir Özellikle son 3-4 yılda dolarında artmasi ile dolar 1.5 tl ilen 50 dolarlık bir tema 75 tl iken bugün 150 tl. Bu yüzden sitemize ücretsiz güzel bir tema(arayüz tasarımı) bulmak isteriz. veya beğenmeyiz yada kendimiz yapmak isteriz.

Ücretsiz iyi bir tema bulmak ise, daha önce araştırdığınız kaynaklar yoksa çok sıkıntılı bir konudur çünkü; ücretsiz ve istenilen düzeyde bir tema bulmak için günlerce araştırma yapmanız gerekebilir.

Bende bu konuda uzun zaman sıkıntı duydum, ta ki son 1-2 yıldır araştırmalarım sonucunda bulduğum bir kaç güzel tema firmasının web sitesindeki ücretsiz temalar dışında, artık pek araştırma yapmıyorum ve buralardan tema kullanıyorum. Bunlardan birisi joomshaper.com mesela burda güzel free temalar var.

Ama her projeye konsept olarak uyan ücretsiz tema bulmak çok zor, bu yüzden ben uzun zamandır, 5 yıldır neredeyse temaları editleme yaparak, istediğim proje konseptine uyacak renk ve tasarım düzeyinde yeni bir tema elde edebiliyorum. Eğer css ve html konusunda biraz bilginiz var kendi temanızı editlemenizi tavsiye ederim.

Bunu yaptıkça şunu da görüyorsunuz ki, aslında sizin için en güzel tema sizin projenize uygun olarak editlediğiniz temadır. Ben bunu bir çok projemde gördüm, çünkü editlediğim her tema benim projemi görmek istediğim hale bürünüyordu. 

Temaların standart halini ve editlediğim halini size çalışır demo olarak gösteriyorum bunun gibi birçok örnek verebilirim..

istanbulusma.net için

Temanın Eski Hali :

http://demo.lonex.com/joomla15/?joomla15-template=BayBridge

Temanın Editlenmiş Hali :

istanbulusma.xyz

Sizede tavsiyem eğer projenize bir tema satın almak istemiyorsanız, standart responsive güzel bir tema bulun, Framework olarak Warp veya Helix kullanan bir tema bulun ve görünümünde istediğiniz şekilde oynamaya çalışın ve ekstra free eklentilerle sitenizi geliştirin.  Zamanla çok içinize yatan bir görünüm yakalayacaksınız.

Tema kısmında bunu yaparken ücretsiz eklentilerde bulmaya çalışın. Eklentilerdede inanılmaz şeyler var ücretsiz kullanabileceğiniz. Form bileşeninden tutun google mape inanılmaz şeyler bulabilirsiniz.

Ben burada zamanla parça parça anlatacağım ama, eğer bana bu tecrübenizi anlatın bildiğiniz en güzel tema, modül, bileşen plug-in gibi eklenti kaynaklarını anlatın bende sizle beraber bu düzeyde editlemeler yapmak istiyorum derseniz.

 

 

 

 

 

 

Etiketler: Girişimcilik

Yorumlar