Comtrell - Açık Girişim Ofisi'nden ÜCRETSİZ Hosting ve Tasarım

Biliyoruz çok kolay gibi gözükse de, web girişimciği çok zor aslında ve sanıldığının aksine çokta maliyetli bir girişimcilik türü. Yazılımı, ofisi, reklamı hepsi büyük maliyet. Üstelik çok fazla tecrübe ve starateji gerektiren bir şey eğer kısıtlı bütçeleriniz varsa. Bu yüzden Comtrell olarak 15 yıllık tecrübemizle, internet girişimciliğinin ancak karşılıklı yardımlaşma ve ücretsiz desteklerle olabileceğini düşünüyoruz. Sizlerle beraber girişimcililkte Türkiye'de yeni bir şey başlatmak istiyoruz. Bu amaçla internet girişimcilerinin birlikte hareket ederek biribirlerien destek olacağı Açık Girişim Ofisi projesini başlatıyoruz.

Eğer sizin de bir web projeniz varsa ve nasıl yapacağınız nerden başlayacağınızı bilmiyorsanız daha doğrusu en az maliyetle nasıl yapacağınızı düşünüyorsanız Comtrell - Açık Girişim Ofisi olarak size bu desteği vermekten gurur duyarız.

Bunun ilk adımı olarak Ocak 2018'e kadar size ücretsiz hosting ve hazır kodlarla tasarım hizmeti sunuyoruz. Eğer bir domaininiz varsa siz de hemen projenizi ücretsiz hayata geçirebilirsiniz.

Bunun yanı sıra İstanbul'da Mecidiyeköy'de sizlerle her hafta pazar günleri 2-3 saat buluşarak girişimcilik kampı düzenleyerek neyi nasıl yapacağımızı tartışarak ve birbirimizi bilgilendiren seminer ve toplantılar da yapacağız.

İlk adım olarak hemen bizden ücretsiz hostinginizi  ve yazılım tasarım ihtiyacınızı talep edebilirsiniz.

 

Web Projelerinizi Hazır Kodlarla Nasıl Yapabilirsiniz?

Kod yazmadan web sitesi yapmak!

Evet bu mümkün biliyorsunuz, ama günümüzde web tasarımcılar ve proje sahipleri için hazır kodlar hem çok çekici hemde çok iticiler maalesef. Bu yazılımlar hızla bir projeyi hayata geçirmek için çok çekiciyken, yapmak istediğiniz şeyi tam olarak yapmakta yetersiz kaldığı içinde bir o kadar iticidir hazır kod scriptler. Ancak üzerine eklentiler yazdırarak veya eklenti satın alarak istediğiniz şeyi elde edebiliyorsunuz. Bu yüzden bu anlamda hazır kodlarla yapabileceklerimizin sınırı aslında sanıldığının aksine gene bizim elimizde.

Günümüzde Wodpress, Joomla, Drupal Opencart gibi özellikle açık kaynak hazır kodlarla, yani kodları herkese açılarak ücretsiz paylaşılan ve birlikte geliştirilen açık hazır kodlar bir çok anlamda işimize yetebilecek seviyeye eriştiler ve büyük firmalar bile bu kodları tercih ediyorlar artık. Wordpress, Joomla, Drupal ile nerdeyse her tür siteyi kolayca yapabiliyoruz artık. Buna ek olarak Clipbucket ile youtube gibi bir video sitesi yapmak sadece bir gününüzü alabilir. Ya da Oxwall ile facebook tarzından bir sosyal ağda yapmakta aynı şekilde mümkün...

Bütçe ve zaman olarak özellikle sıfırdan kendimize özel bir kod yazdırıp güzel bir arayüz tasarlatamıyorsak, O zaman geriye kalan şey bu kodları öğrenerek ve temalar satın alarak siteler yapmak. Hazır kodları küçümsemeden mevcut elimizde olan bu imkanın kıymetini bilmek ve sahip olduğumuz projeyi en kolay şekilde bu kodlarla nasıl yapabileceğimizi araştırmak ve işe bir yerden başlamamız gerekiyor.

İşte Hazırkdod.site bu amaçla kuruldu. Sizlere açık kaynak hazır kodlarla nasıl kolayca siteler yapabileceğinizi göstermek istiyoruz. Yukardaki başlıklarda ne tür siteyi hangi hazır kodla yapabileceğinizi anlatan yazılar bulabilirsiniz.

Destek için : 0850 840 60 28 i arayabilirsiniz.

Sahip olacağınız avantajlar ve bizimle iletişime geçmek için.

 

 

Web Tasarımda Yaz Kampanyası

2017 Yazı Projelerinizi Hayat Geçirmeniz için size fırsatlar sunuyoruz.

Eğer bilinen bir tatil yöresindenseniz veya çok popüler olmasa da bulunduğunuz yere ait bir web sitesi yapmak istiyorsanız bu kampanyamıza göt atmanızı tavsiye ederiz.

Yapmanız gereken şey sadece alan adınızı ve comtrell.com hosting paketlerinden birini almanız.

İçinde haber, firma rehberi, ilan/pazaryeri olan yöre portalı sitenizi 1 hafta içinde tamamlıyor ve sizin içerik gireceğiniz hale getiriyoruz.

İletişim için : 0 850 840 60 28

 

 

 

Twitter'ın Hali Ve Sosyal Ağların Geleceği

Dün okuduğum bir haberde Twitter'ın kurucusu Jack Dorsey'in şirketin önemli departmanlarının müdürlerini işten çıkardığını ve yatırımcıların tatminsizliği hakkında bir haber yazıyordu. Bunun üzerine Twitter'ın hali üzerinden biraz birşeyler konuşalım istiyorum. Ben 5 yıldır kullanıyorum ve bakıyorum şöyle Twitter'ın beni tatmin etme durumuna, ülkemizde Twitter'da sürekli siyaset konuşulması dışında beni rahatsız eden çok şey var aslında.

Devamını Oku

Açılış Stratejisi ve Operasyon Planı Olmayan Proje Başarısız Olmaya Yakındır

Ülke olarak web sektörüne çok ısındık ve sürekli yeni yeni projeler üretiyoruz. Hepimizin aklına güzel bir web projesi fikri geliyor bu aralar. Ama sorun şu ki, çoğusu faaliyete geçtikten kısa bir süre sonra bizi hayal kırıklığına uğratacak halde öylece kalıyor ve bir süre sonra severek ürettiğimiz çok inandığımız o projeden vazgeçip ya da projeyi atıl olarak bekletiyoruz ve o ilk heyecanımızı kaybediyoruz. Sonrasında işin nasıl bu hale geldiğini düşünüyor ve üzülüyoruz.

Devamını Oku

Web Sitesi Tasarımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tamamen web üzerinden çalışan iş projeniz için veya sadece firmanızın web sitesi olsun konusu her ne olursa olsun artık web siteleri her ölçekte iş yapanlarınçok önem verdiği bir şey haline geldi. Geçen son 10 yıl içinde web siteleri ve sosyal medya hesapları bir firmanın veya kişinin kendini ifade etmesi anlamında en önemli araç ve halkla ilişkiler enstruman haline geldi. 

Devamını Oku

Projeniz için En İyi Tema Editlenen Temadır! Ücretsiz Temaları Modifiye Etmek

Web projesi olan biri olarak, eğer biraz tasarımda yapıyorsanız bir çoğunuz bilirsiniz; Joomla vb. scriptlerle bir site projesine başladığınızda, en önemli sorun sitemizin iyi bir görünüme sahip olması sorunudur. Tabii bunun yanında konusu neyse ona göre bir eklenti sorunu da vardır(ilan, e-ticaret, etkinlik gibi bir site yapıyorsanız) ama asıl mesele tasarımdır ve artık bu konuda çok üst düzey hazır tasarımlar var.

Devamını Oku

  • 1
  • 2

Yorumlar