joomla sticky bar

Projeleriniz Havada Kalmasın

Web projeniz var ama, hızlı bir şekilde uygun bir maliyetle nasıl yapacağınızı mı düşünüyorsunuz?

Bu konuda ilk defa doğru yere geldiniz belkide... Gelin hep o yapmak istediğiniz projeyi birlikte gerçeğe dönüştürelim!

Farkımız; sizden belirli rakamlarla ücret istemiyoruz çünkü bizde girişimciyiz yıllardır ve bu yüzden önce sizi ve projenizi anlamaya çalıp sonra sitenizi yapıyoruz eğer bizden memnun kalırsanız itibaren sizden cüzi fiyatlarla tasarım ve sunucu ücreti(aylıkta olabilir) istiyoruz.

Kullanacağımız yazılımlar ücretsizdir ek ücretli eklentiler hariç.

İster şehir rehberi, ister e-ticaret isterseniz, facebook gibi bir sosyal ağ, ister soru-cevap, firma veya ilan sitesi...

Nasıl olur diye hiç düşünmeyin, biz tasarlayalım görün! Üstelik sitenizi uzun vadede kurmayı ve tasarılamayı size de öğretelim.

Bize hemen çağrı destek hattımızdan ulaşabilirsiniz. 0850 840 60 28

 

 

Bize Sorun

: 8 + 11 =
joomla contact module

Web Projelerinizi Hazır Kodlarla Nasıl Yapabilirsiniz?

Kod yazmadan web sitesi yapmak!

Evet bu mümkün biliyorsunuz, ama günümüzde web tasarımcılar ve proje sahipleri için hazır kodlar hem çok çekici hemde çok iticiler maalesef. Bu yazılımlar hızla bir projeyi hayata geçirmek için çok çekiciyken, yapmak istediğiniz şeyi tam olarak yapmakta yetersiz kaldığı içinde bir o kadar iticidir hazır kod scriptler. Ancak üzerine eklentiler yazdırarak veya eklenti satın alarak istediğiniz şeyi elde edebiliyorsunuz. Bu yüzden bu anlamda hazır kodlarla yapabileceklerimizin sınırı aslında sanıldığının aksine gene bizim elimizde. 

Devamını Oku

 

Hiç bu konularda bilgisi ve tecrübesi olmayanlar için, öncelikle korkmanıza ve heyacanlanmanıza gerek yok. Çünkü bri müzik esntrumanını biraz çalmayı öğrenmek kadar zorlanacaksınız ama sonuçta bir enstrumanınız olacak gibi düşünün. O enstrumanda web siteniz :)

Nelere ihtiyacımız var onlara bakalım öncelikle

1. Alan adımızı alacağız .com net veya başka bir uzantılı olarak

Com. commerce den ticaretten geliyor yani ticari bir site açacaksanız .com alın, .net ise internetîn net i genel ticari ve bir çok amaç için. Org almayın eğer ticari amaçla kullanacaksanız çünkü .org kar aacı gütmeyen organizasyonlar içindir. .info adı üstünde bilgi sitesi. Gerçi bir çok domain uzantısı var artık. .xyz domaini bile var şuan turkticaret.net te 1 dolara satılıyor.

2. Hosting alacağız. Hosting kısaca web sitesi dosyalarımızın barındırıldığı ve yayınlandığı sunucu bilgisayarlarda bize ayrılan yer. Siz isterseniz kendi evdeki bilgisayarınızı bile sunucu yapabilirsiniz web siteniz için ama 24 saat açık turmak zorunda kalacağınız içn oek mantıklı değil. Şuan bizim comtrell.com dan 25 tl ye hosting 1 yılllık alabilirsiniz.

3. Hostingimizi alan adımıza bağlayacağız yani, aldığımız alan adımızı tarayıcıya yazdığımızda ilgili hostingimize bağlanacak ve sitemizi açacak DNS ayarını yapacağız.

Bu DNS adresini hosting aldığınız yer size temin ediyor ve sonra domaini aldığımız siteye gidip domain ayarları olan yerde bu DNS ayarını ilgili bölüme giriyor kaydediyor ve böylece alan adımız hıstingimizdeki sitemizin dosyalarını gösterecek şekilde ayarlanmış oluyor. Aldığımız hosting hizmetinin sunucusunun Linux tabanlı olmasına dikkat edeceğiz çünkü kullanacağımız hazır kod yazılımlar Windows sunucularda çalışmıyor.

4. Bundan sornaki süreç hosting hesabmızla ilgili hosting hesabımıza girip sitemizi yapacağımız hazır kod veya kendi yazdığımız dosyaları atacağız yanibir nevi bilgisayarımıza işletim sistemi kurmak gibi. Hosting hesabımıza ise gene hosting firmamızın verdiği adreslerden bağlanacağız. Genelde iki baplantı şekli var biri FTP diğeri ise CPANEL veya PLESK veya hosting firmasının kendi arabiriminden.

Biz en çok Linux sunucu bilgisayarlar kullandığımız için hosting yönetim paneli olarak Cpanel kullanıyoruz ve tavsiye ederiz. Cpanel ile hostingimize ise genelde sitemizin sonuna :2082 yazarak kullandığımız Chrome vs tarayıcıdan ulaşıyoruz. Yani xxx.com:2082 ye hosting firmamızın verdiği şifrelerimizi girince hostigimizi yöneteceğimiz arayüze ulaşıyoruz. Ordan maillerimizi oluşturabilir, veritabani oluşturabiliriz sitemizi kurmak için Joomla benzeri hazır kodları kolayca yükleyip kurabiliriz.

Bundan sonraki dersimizde CPANEL imizi yöneterek sitemizi nasıl kuracağız onu göreceğiz.

Kaynak  ve daha fazla ders için : 

 

Comtrell Hosting Çözümleri

  • Eko Linux Hosting

  • 45 TL

   • 1 YIL
   • 250 mb Alan
   • 3 GB Trafik Aylık
   • 5 Adet e-Mail
   • 2 Adet Veritabanı
   • Türkiye Lokasyon
   • ⊕ Softaculous
  • SATIN AL
joomla pricing table module

Hosting Çözümleri

Hosting bir web projesinin en önemli parçasıdır; çünkü sitenizin çalışma altyapısının adı Hosting Türkçe terimiyle "Barındırma"dır. Yani kısaca dükkanınızdır.

Bu yüzden Comtrell olarak hosting çözümlerimizde Türkiye lokasyonlu yüksek kalitede hizmet ve servis veren sağlayıcılarla çalışıyoruz.

Kesintisiz ve hızlı sunucularımızla hizmetinizdeyiz.

Hosting paketlerimizden istediğinizi seçerek web projenize hemen başlayabilirsiniz.

 

 

Linux

Online Destek

Linux kullanıyoruz. Çünkü hem istikrarlı hem güvenli hemde verimli sunucu ve çalışma platformuna sahip oluyoruz.

Farkımız verdiğimiz destekte, kendi web projenizi geliştirecek, tasarlayacak ve yönetecek kadar bilgi ve eğitim veriyoruz. 

Misyon & Vizyon

Comtrell.com olarak, ismimizden kendimizi çözümlersek, kısaca .com dünyasına, TR'nin potansiyelini hem yerel hemde globalde ortaya çıkaracak işler yapmak istiyoruz. Çok klişe olacak belkide evet, gerçekten yerelde ve globalde şimdiye kadar yapılmayan ve düşünülmeyenleri düşünmeye, projelendirmeye ve gerçeğe dönüştürmeye kararlıyız. Webin geleceğini tahmin edip orada olmak için çalışıyoruz.  Paylaşımcı olmaya, karşıklı öğrenmeye ve öğretmeye, açık ve serbest bir dünyaya inanıyor ve dünyanın geleceğini iyi yönde tutacak en temel hareketin Özgür İnternet ve Özgür Yazılımlar olduğuna inanıyoruz. Bu yüzden Açık Kaynak kodlu hazır web yazılımlarını kullanıyoruz ve bu yazılımlar çevresinde birleşenlerin en büyük maddi ve manevi güce sahip olduğunu düşünüyoruz.

 

Neyi Nasıl Yapıyoruz?

Bizler projelerimizi dünyanın en önde gelen Açık Kaynak Kod hazır kodlarla yapıyoruz, Nasıl ki bilgisayar kullanmak için işletim sistemi yazdırmıyorsaNIZ, web sitesi sahibi olmak içinde sıfırdan kod yazdırmanıza gerek yok. Joomla, Wordpress, Drupal başta olmak üzere dünyanın en ünlü açık ve ücretsiz web sitesi yazılımlarını kullanarak ihtiyacınız olan uygun eklentilerle birlikte 10 yıllık web tasarım tecrübemezin verdiği güç ve saygı ile projenize en uygun tasarımları uyguluyoruz. Projenizi en optimum şekilde hazır ve kullanılır hale getiriyoruz. Örnek çözümler için lütfen Referanslar bölümümüzü ziyaret ediniz...