joomla sticky bar

Projeleriniz Havada Kalmasın

Web projeniz var ama, hızlı bir şekilde uygun bir maliyetle nasıl yapacağınızı mı düşünüyorsunuz?

Bu konuda ilk defa doğru yere geldiniz belkide... Gelin hep o yapmak istediğiniz projeyi birlikte gerçeğe dönüştürelim!

Farkımız; sizden belirli rakamlarla ücret istemiyoruz çünkü bizde girişimciyiz yıllardır ve bu yüzden önce sizi ve projenizi anlamaya çalıp sonra sitenizi yapıyoruz eğer bizden memnun kalırsanız itibaren sizden cüzi fiyatlarla tasarım ve sunucu ücreti(aylıkta olabilir) istiyoruz.

Kullanacağımız yazılımlar ücretsizdir ek ücretli eklentiler hariç.

İster şehir rehberi, ister e-ticaret isterseniz, facebook gibi bir sosyal ağ, ister soru-cevap, firma veya ilan sitesi...

Nasıl olur diye hiç düşünmeyin, biz tasarlayalım görün! Üstelik sitenizi uzun vadede kurmayı ve tasarılamayı size de öğretelim.

Bize hemen çağrı destek hattımızdan ulaşabilirsiniz. 0850 840 60 28

 

 

Bize Sorun

: 2 + 12 =
joomla contact module

Web Projelerinizi Hazır Kodlarla Nasıl Yapabilirsiniz?

Kod yazmadan web sitesi yapmak!

Evet bu mümkün biliyorsunuz, ama günümüzde web tasarımcılar ve proje sahipleri için hazır kodlar hem çok çekici hemde çok iticiler maalesef. Bu yazılımlar hızla bir projeyi hayata geçirmek için çok çekiciyken, yapmak istediğiniz şeyi tam olarak yapmakta yetersiz kaldığı içinde bir o kadar iticidir hazır kod scriptler. Ancak üzerine eklentiler yazdırarak veya eklenti satın alarak istediğiniz şeyi elde edebiliyorsunuz. Bu yüzden bu anlamda hazır kodlarla yapabileceklerimizin sınırı aslında sanıldığının aksine gene bizim elimizde. 

Devamını Oku

 

İş fikrinizi, web projenizi veya herhangi başka bir alandaki bir projeyi hayat geçirmekle ilgili en önemli konulardan ve yapılan yanlışlardan biridir; hızla tam olgunlaşmadan projeyi gerçekleştirmeye çalışma çabası. Bir çok proje bu yüzden batar yada askıya alınır ertelenir. İlk hamle ve ilk hevesle hızla yapılan girişimler genelde aynı hızla önce kafada ve sonra reelde bitirilir veya sonra tekrar denemek için askıya alınır. Peki neden böyle olur? diye düşünelim istiyorum bu yazıda.

Açıkcası, bunu da ben kendi projelerimde ekip, finansman ve yazılım/tasarım sıkıntısı çektiğimden dolayı, projelerimi kendi başıma hızla kısıtlı imkanlarla başlatıp yaptıktan ve sonra askıya aldığım onlarca projemin yıllar içinde kafamda nasıl olgunlaştığını ve değiştiğini gördükçe ve projelerime geri dönüp tekrar inceledikçe ve yeniden detaylandırdıkça anladım. 

Yıllar içinde gördüğüm en büyük yanlışım, kısaca; hep projelerimi tasarım, işlev, ürün ve hizmet, pazarlama, reklam, ekip, finansman olarak yani toplamda sunduğum özellikleri tam bitirmeden projeyi ham olarak hayata geçirmeye çalışmak olarak gördüm.

Oysa bir web projesinde en önemli şey projenin her yönüyle tam olmasıdır. Ürün ve hizmetlerin tanıtımından web sitenzdeki İletişim Sayfasından Hakkında sayfasından Kullanım Şartlarına veya kullandığınız görsellere kadar her şeyiniz tam olmalı ve asla "aman insanlar oraya mı bakıyor; proje başlasın iş yapsın oraları ve eksikleri döner bir daha düzenlerim" demeyin. 

Tasarım kısmında olabildiğince hassas olmalısınız kullandığınız; dil ve seçtiğiniz renk ve grafikler üzerinde çokça çalıştığınız şekilde tam olmalı ve bu içerikler hızlı bir şekilde yapılmamalı. 

İşlev ve özellikler olarak ise, bir projenin iş yapması ile ilgili en önemli kısımlardan bir diğeride budur. Web projenizdeki müşteriey sunduğunuz ürünsel veya hizmetsel özellikler hakkında ilk düşündüğünüz şeyleri asla hemen yapmayın ve sunmayın. Çünkü onların çoğusu yanlış ev eksiktir.

Proje fikriniz ne kadar iyi olursa olsun, onunla ilgili aklınıza özellikler ve müşteriye sunduğunuz işlevler genelde eksiktir veya yanlış strateji ve işlevler işlevler içerir.

Projenizi nasıl hayata geçireceğiniz ile  ilgili ilk aklınıza gelen ve sunduğunuz hizmetler ve işlevler genelde bolca gerçekdışılık girdiğiniz pazarla ilgili uyumsuzluk içerir yani bulunduğunuz şartlara uygun değildir.

Bu yüzden her zaman projenizi hayat geçirirken uygulayacağınız pazarlama, tedarik, servis, satış, nakliye, ödeme, reklam ve diğer şeyleri girdiğiniz pazara ve hedef kitlenize uygun olarak, gerçekçi olarak tekrar düşünerek hepsini tek tek yeniden oluşturun.

Çünkü, ilk aklınıza gelen satış stratejileriniz, pazarlama, tedarik, ulaştırma, servis ve reklam fikirleriniz/ yöntemleriniz  ve diğer özellikler hamdır ve bolca hayalperesttir. Bu yüzden hizmet ve ürününüzle ilgili yapacağınız her şeyi müşterinize sunacağınız her şeyi iyice detaylandırın ve ürün ve hizmetin hedef kitlesi olan potansiyel müşterilerinizin davranış şekillerini hesaplayarak  gerçekçi şekilde tekrar düşünün.

Bunu yaptıkça göreceksiniz ki, projenize ne kadar güzel olsa da, aklınıza gelen ilk o pazarlama, reklam, satış, tedarik, servis, ulaştırma ve diğer konularda ciddi yanlış hamleleriniz ve eksikleriniz mevcuttur. Bunları oturup tekrar detaylandırın ve projenizi hayat geçirmek için asla acele etmeyin. Bir kaç ay hatta 1-2 yıl bile beklemeniz gerekebilir. Çünkü projenizin gerçekleşmesi sadece sizin onu tam hale getirmenizle ilgili deği,l doğru zamanda hayata geçirmenizle de ilgilidir. 

Bütün bunlar sizi bir proje sahibi değil projesine hakim biri yapar.

Projeye hakim olmak ise projenin gerçekleşmesi açısından en önemli etkendir finansman ve diğer unsurlar kadar.

Öncelikle projenize her açıdan hakim olmanız gerekir. Bunun için ise yukarda yazdıklarıma tek tek eğilmeniz gerekir. Tabi artık sadece düşünerek değil bunları yazarak uygulamk gerektiğini söylemeye gerek yok. Çünkü bir proje ile ilgili en temel şey o projenin hayata geçirilmesi kısmında yapılacakların yazılı olmasındadır. Yazılı olmayan hiçbir şeye güvenmeyin akıldan uçar gider ve o kısmını eksik yaparsınız.

Comtrell Hosting Çözümleri

  • Eko Linux Hosting

  • 45 TL

   • 1 YIL
   • 250 mb Alan
   • 3 GB Trafik Aylık
   • 5 Adet e-Mail
   • 2 Adet Veritabanı
   • Türkiye Lokasyon
   • ⊕ Softaculous
  • SATIN AL
joomla pricing table module

Hosting Çözümleri

Hosting bir web projesinin en önemli parçasıdır; çünkü sitenizin çalışma altyapısının adı Hosting Türkçe terimiyle "Barındırma"dır. Yani kısaca dükkanınızdır.

Bu yüzden Comtrell olarak hosting çözümlerimizde Türkiye lokasyonlu yüksek kalitede hizmet ve servis veren sağlayıcılarla çalışıyoruz.

Kesintisiz ve hızlı sunucularımızla hizmetinizdeyiz.

Hosting paketlerimizden istediğinizi seçerek web projenize hemen başlayabilirsiniz.

 

 

Linux

Online Destek

Linux kullanıyoruz. Çünkü hem istikrarlı hem güvenli hemde verimli sunucu ve çalışma platformuna sahip oluyoruz.

Farkımız verdiğimiz destekte, kendi web projenizi geliştirecek, tasarlayacak ve yönetecek kadar bilgi ve eğitim veriyoruz. 

Misyon & Vizyon

Comtrell.com olarak, ismimizden kendimizi çözümlersek, kısaca .com dünyasına, TR'nin potansiyelini hem yerel hemde globalde ortaya çıkaracak işler yapmak istiyoruz. Çok klişe olacak belkide evet, gerçekten yerelde ve globalde şimdiye kadar yapılmayan ve düşünülmeyenleri düşünmeye, projelendirmeye ve gerçeğe dönüştürmeye kararlıyız. Webin geleceğini tahmin edip orada olmak için çalışıyoruz.  Paylaşımcı olmaya, karşıklı öğrenmeye ve öğretmeye, açık ve serbest bir dünyaya inanıyor ve dünyanın geleceğini iyi yönde tutacak en temel hareketin Özgür İnternet ve Özgür Yazılımlar olduğuna inanıyoruz. Bu yüzden Açık Kaynak kodlu hazır web yazılımlarını kullanıyoruz ve bu yazılımlar çevresinde birleşenlerin en büyük maddi ve manevi güce sahip olduğunu düşünüyoruz.

 

Neyi Nasıl Yapıyoruz?

Bizler projelerimizi dünyanın en önde gelen Açık Kaynak Kod hazır kodlarla yapıyoruz, Nasıl ki bilgisayar kullanmak için işletim sistemi yazdırmıyorsaNIZ, web sitesi sahibi olmak içinde sıfırdan kod yazdırmanıza gerek yok. Joomla, Wordpress, Drupal başta olmak üzere dünyanın en ünlü açık ve ücretsiz web sitesi yazılımlarını kullanarak ihtiyacınız olan uygun eklentilerle birlikte 10 yıllık web tasarım tecrübemezin verdiği güç ve saygı ile projenize en uygun tasarımları uyguluyoruz. Projenizi en optimum şekilde hazır ve kullanılır hale getiriyoruz. Örnek çözümler için lütfen Referanslar bölümümüzü ziyaret ediniz...