joomla sticky bar

Projeleriniz Havada Kalmasın

Web projeniz var ama, hızlı bir şekilde uygun bir maliyetle nasıl yapacağınızı mı düşünüyorsunuz?

Bu konuda ilk defa doğru yere geldiniz belkide... Gelin hep o yapmak istediğiniz projeyi birlikte gerçeğe dönüştürelim!

Farkımız; sizden belirli rakamlarla ücret istemiyoruz çünkü bizde girişimciyiz yıllardır ve bu yüzden önce sizi ve projenizi anlamaya çalıp sonra sitenizi yapıyoruz eğer bizden memnun kalırsanız itibaren sizden cüzi fiyatlarla tasarım ve sunucu ücreti(aylıkta olabilir) istiyoruz.

Kullanacağımız yazılımlar ücretsizdir ek ücretli eklentiler hariç.

İster şehir rehberi, ister e-ticaret isterseniz, facebook gibi bir sosyal ağ, ister soru-cevap, firma veya ilan sitesi...

Nasıl olur diye hiç düşünmeyin, biz tasarlayalım görün! Üstelik sitenizi uzun vadede kurmayı ve tasarılamayı size de öğretelim.

Bize hemen çağrı destek hattımızdan ulaşabilirsiniz. 0850 840 60 28

 

 

Bize Sorun

: 4 + 6 =
joomla contact module

Web Projelerinizi Hazır Kodlarla Nasıl Yapabilirsiniz?

Kod yazmadan web sitesi yapmak!

Evet bu mümkün biliyorsunuz, ama günümüzde web tasarımcılar ve proje sahipleri için hazır kodlar hem çok çekici hemde çok iticiler maalesef. Bu yazılımlar hızla bir projeyi hayata geçirmek için çok çekiciyken, yapmak istediğiniz şeyi tam olarak yapmakta yetersiz kaldığı içinde bir o kadar iticidir hazır kod scriptler. Ancak üzerine eklentiler yazdırarak veya eklenti satın alarak istediğiniz şeyi elde edebiliyorsunuz. Bu yüzden bu anlamda hazır kodlarla yapabileceklerimizin sınırı aslında sanıldığının aksine gene bizim elimizde. 

Devamını Oku

 

İlk alan adı aldığım projem elisipazari.com idi bundan tam 10 yıl önce.. Geçen 10 yılda 10 a yakın alan adı buldum/aldım. Bunlardan bazılarını saymak gerekirse istanbul ve buluşma kelimesininin birleştiği istanbulusma.com, Zincir Marketler Alışveri Rehberi - Marnevar.com(Marketlerde Neler Var ın kısaltması ve  Kararsızlar ve Oy Vermeyenler Partisi - Kov Partisi için kovpartisi.net, Yemek Sosyal Ağı - Yutmak.com, Video sitesi için didyo.com Yetenek Sosyal Ağı için YeteLike.com Alibaba nın türk verisyonu için tedariknoktam.com globaldeki projem için Youota.com( You Over The Air)  ve tabi comtrell.com...

Bu tecrübelerle iyi bir alan adı seçimi için neler yapabilirsiniz, bu yazıda buna değinmek istiyorum. 

 

- Öncelikle özgün bir şeyler bulmaya çalışmak gerek, çünkü bir çok temel jenerik alanadı alınmış durumda zaten ve bilinen kelimelerden biri veya bir kaçını sıradan şekilde birleştirmek güzel bir alan adı sahibi yapmaz sizi.

- Alanınız neyse o konuda  anahtar farklı kelimeler bulmaya çalışın ve bu kelimelerin sayısını arttırın kafanızda...

- Sakın acele etmeyin, istediğiniz nitelikte alan adını bulmanız 1 yıl bile sürebilir bu sürede geçici bir alan adı bile alabilirsiniz esas istediğini bulana kadar,  ama aralıklarla yoğun şekilde "acaba ne olabilir " düşünmeye çalışın, bu anlarda ki yoğunlaşmanız size sonraki zamanlarda aniden çok güzel fikirler verecektir ve aradığınız şeyin ilhamı size gelecektir. 

- Çoğul kelimelerden uzak durun.

- Konunuz neyse o konuda birden fazla kelimenin bir kaç hecesini birleştirebilirsiniz. YeteLike.com Marnevar.com da olduğu gibi. Bunun için öncelikel projenize uygun 3 -5 kelime veya kalıp bir cümle bulun ve bunların hecelerini uygun şekilde birleştirin 

- Anlamsız kelimeler türetin, bunun için en iyi yol klavyede yazarken yanlış yazdığınız kelimelerdir. Ben mesala comtrell.com ve Youota.com u tamamen klavyede bir şey yazarken yanlış yazdığım kelimelerden türettim

- who.is de arama yapın ve altta çıkan önerilere bakın ve o önerilerden yeni domainler türetmeye çalışın.

- Uzun alanadı isimlerinden zihinizi uzak tutun çünkü eğer uzak tutmazsanız aradığınız kısa ve özgün ismi bulamazsınız. 

- Projenizin adını çağrıştıracak yakın veya uzak ve anlamlı veya anlamsız kelimeler türetin düşünün.

- Klavyede yanlış yazdığınız kelimelerden bile bir şeyler türetin. (Youota.com böyle bulundu)

- Anlamlı kelimelerden oluşan alanadı seçme zorunluluğu gütmeyin. Yeni kelimeler türetin.

- Eğer bütçe sorununuz yoksa alan adı için ayırabileceğiniz en yüksek büteçyi ayırın ve satın alın.

- Son olarak eğer bu konuda fazla kafa yormak istemiyorsanız bize yazın ve sizin için en uygun domain ücretsiz sizle beraber bulmaya çalışalım.  Bu hizmetimiz comtrell.com dan hosting veya tasarım hizmeti alanlar için geçerlidir.

Not: Yakında comtrell.com da domain ve web projeleri satışı için pazaryeri açılacaktır.

 

 

 

 

 

Comtrell Hosting Çözümleri

  • Eko Linux Hosting

  • 45 TL

   • 1 YIL
   • 250 mb Alan
   • 3 GB Trafik Aylık
   • 5 Adet e-Mail
   • 2 Adet Veritabanı
   • Türkiye Lokasyon
   • ⊕ Softaculous
  • SATIN AL
joomla pricing table module

Hosting Çözümleri

Hosting bir web projesinin en önemli parçasıdır; çünkü sitenizin çalışma altyapısının adı Hosting Türkçe terimiyle "Barındırma"dır. Yani kısaca dükkanınızdır.

Bu yüzden Comtrell olarak hosting çözümlerimizde Türkiye lokasyonlu yüksek kalitede hizmet ve servis veren sağlayıcılarla çalışıyoruz.

Kesintisiz ve hızlı sunucularımızla hizmetinizdeyiz.

Hosting paketlerimizden istediğinizi seçerek web projenize hemen başlayabilirsiniz.

 

 

Linux

Online Destek

Linux kullanıyoruz. Çünkü hem istikrarlı hem güvenli hemde verimli sunucu ve çalışma platformuna sahip oluyoruz.

Farkımız verdiğimiz destekte, kendi web projenizi geliştirecek, tasarlayacak ve yönetecek kadar bilgi ve eğitim veriyoruz. 

Misyon & Vizyon

Comtrell.com olarak, ismimizden kendimizi çözümlersek, kısaca .com dünyasına, TR'nin potansiyelini hem yerel hemde globalde ortaya çıkaracak işler yapmak istiyoruz. Çok klişe olacak belkide evet, gerçekten yerelde ve globalde şimdiye kadar yapılmayan ve düşünülmeyenleri düşünmeye, projelendirmeye ve gerçeğe dönüştürmeye kararlıyız. Webin geleceğini tahmin edip orada olmak için çalışıyoruz.  Paylaşımcı olmaya, karşıklı öğrenmeye ve öğretmeye, açık ve serbest bir dünyaya inanıyor ve dünyanın geleceğini iyi yönde tutacak en temel hareketin Özgür İnternet ve Özgür Yazılımlar olduğuna inanıyoruz. Bu yüzden Açık Kaynak kodlu hazır web yazılımlarını kullanıyoruz ve bu yazılımlar çevresinde birleşenlerin en büyük maddi ve manevi güce sahip olduğunu düşünüyoruz.

 

Neyi Nasıl Yapıyoruz?

Bizler projelerimizi dünyanın en önde gelen Açık Kaynak Kod hazır kodlarla yapıyoruz, Nasıl ki bilgisayar kullanmak için işletim sistemi yazdırmıyorsaNIZ, web sitesi sahibi olmak içinde sıfırdan kod yazdırmanıza gerek yok. Joomla, Wordpress, Drupal başta olmak üzere dünyanın en ünlü açık ve ücretsiz web sitesi yazılımlarını kullanarak ihtiyacınız olan uygun eklentilerle birlikte 10 yıllık web tasarım tecrübemezin verdiği güç ve saygı ile projenize en uygun tasarımları uyguluyoruz. Projenizi en optimum şekilde hazır ve kullanılır hale getiriyoruz. Örnek çözümler için lütfen Referanslar bölümümüzü ziyaret ediniz...