joomla sticky bar

Projeleriniz Havada Kalmasın

Web projeniz var ama, hızlı bir şekilde uygun bir maliyetle nasıl yapacağınızı mı düşünüyorsunuz?

Bu konuda ilk defa doğru yere geldiniz belkide... Gelin hep o yapmak istediğiniz projeyi birlikte gerçeğe dönüştürelim!

Farkımız; sizden belirli rakamlarla ücret istemiyoruz çünkü bizde girişimciyiz yıllardır ve bu yüzden önce sizi ve projenizi anlamaya çalıp sonra sitenizi yapıyoruz eğer bizden memnun kalırsanız itibaren sizden cüzi fiyatlarla tasarım ve sunucu ücreti(aylıkta olabilir) istiyoruz.

Kullanacağımız yazılımlar ücretsizdir ek ücretli eklentiler hariç.

İster şehir rehberi, ister e-ticaret isterseniz, facebook gibi bir sosyal ağ, ister soru-cevap, firma veya ilan sitesi...

Nasıl olur diye hiç düşünmeyin, biz tasarlayalım görün! Üstelik sitenizi uzun vadede kurmayı ve tasarılamayı size de öğretelim.

Bize hemen çağrı destek hattımızdan ulaşabilirsiniz. 0850 840 60 28

 

 

Bize Sorun

: 13 + 12 =
joomla contact module

Web Projelerinizi Hazır Kodlarla Nasıl Yapabilirsiniz?

Kod yazmadan web sitesi yapmak!

Evet bu mümkün biliyorsunuz, ama günümüzde web tasarımcılar ve proje sahipleri için hazır kodlar hem çok çekici hemde çok iticiler maalesef. Bu yazılımlar hızla bir projeyi hayata geçirmek için çok çekiciyken, yapmak istediğiniz şeyi tam olarak yapmakta yetersiz kaldığı içinde bir o kadar iticidir hazır kod scriptler. Ancak üzerine eklentiler yazdırarak veya eklenti satın alarak istediğiniz şeyi elde edebiliyorsunuz. Bu yüzden bu anlamda hazır kodlarla yapabileceklerimizin sınırı aslında sanıldığının aksine gene bizim elimizde. 

Devamını Oku

 

Bu aralar malum Start-Up denen web girişimcilik hızlandırma etkinlik/organizasyonları ve Pilott gibi girişimci destek programları ile ülkemizde ciddi bir web girişim hareketi başlamış durumda. Ve bir çok insan  düşük ücrete çalışma derdinden kurtulmak veya büyük kiralar ödeyerek dükkan işletmek yerine  web üzerinden ticaret ve hizmet üretmek satmak istiyorlar.

Çoğumuzun birer projesi var web üzerinden yapmak istediği ama, nasıl ve ne kadar bir maliyetle yapacağımız konusunda özellikle web projelerinde yazılım ve tasarım sıkıntılarımız var. Maliyetler konusunda daha minumum bir maliyet olması konusunda; web sitesinin tasarımı, yönetimi, pazarlanması ve toplamda işin yönetimi konusunda bir rehberliğe ve desteğe ihtiyacımız var.

Biz Comtrell olarak bunu sağlamak için yola çıktık. Çünkü bizde comtrell olarak bir web girişimcisiyiz ve bu anlamda uzun zamandır hazır sistemlerle web projelerimizi hayata geçiriyoruz ve bu konuda gerçekten girişimcinin dilinden anlayan, ve ücretsiz danışmanlık desteği ve uygun fiyatlara hizmet almanın çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Çünkü web girişimciliği kırılgan bir konudur zihinlerimizde ve çok sermaye sıkıntılarımız var ve bu konuda ancak gerçekten tecrübeli ve iyi niyetli insanlara ve firmalara ihtiyaç var.  

Bu açığı kapmak için biz sitemizde Açık Atölye bölümümüzde size web projelerinizi nasıl kendi başınıza yapabileceğinizi ve nelere dikkat etmeniz gerektiğini anlatacağız.

Öncelikle web projenizin bir yazılım yani web sitesi ayağında eğer tasaırm maliyeti yüksekse size bu yazıda hazır sistemlerle hangi projelerini nelerle yapabileceğinizden bahsedeceğiz. Bu aralar Wordpress çok meşhur ama ondna daha eski olan ve eklenti desteği daha çok olan ve moduler kullanımı ile esnek bir tasarım sağlayan Joomla'yı öneriyoruz biz.

 

Ücretsiz Yazılımlarla Satış Sitesi Yapmak

Öncelikle eğer klasik bir satış sitesi yapacaksanız ücretsiz çözümlerde çok basit bir seçenek olarak Opencart önerilebilir fakat tema sıkıntısı olduğu için biz önermiyoruz onun yerine Joomla üzerine çok profesyonel bir çözüm olan Hikashop e-ticaret bileşeni/eklentisi ve ödeme lam çözümünde ise Sanal Pos yerine Paypal kullanımını öneriyoruz.

Bununla ilgili yakında temel dersleri yakında yayınlayacağız. Joomla'yı eski sürümleri itibariyle beğenmeyenler olabilir ama 3.0 dan itibaren yeterli bir seviyeye gelmiştir diyebiliriz. Çünkü Joomla artık  tıpkı bir işletim sistemi gibidir ve onu kurup üstüne diğer bir çok alanda geliştirilen bileşenleri indirip üzerine kurup çok kolayca çalıştırabilirsiniz.

Neden Opecart, Magento, Prestashop gibi sadece e-ticaret çözümü olan yazılımları önermediğimize gelince, birincisi bu yazılımlarda ücretsiz tema yani site ön yüz tasarımı çok azdır ve sitenize yazı, resim ekleme gibi konularda modüler olmadıkları için istediğiniz yere yazı ve resim ekleme yani e-ticaret sitenizi genişletme imkanınız yoktur. Oysa joomla da e-ticaret sitenizn için ilan bileşeni kurarak veya forum bileşeni kurarar veya facebook yorum eklentisi kurarar sitenizi daha genişletebilirsiniz. Bu anlamda Joomla + Hikashop kullanarak standart ir e-ticaret sitesi yapabilir ve joomlanın esnek ve kolay yönetilibilir yönetici panelindne sitenizi çok kolayca yönetebilirsiniz. Tabi Hikashop'un ücretli sürümünü veya Joomla'da ücretli bir tema satın alarak 100 dolara çok güzel bir site sahibide olabilirsiniz ayrıca. 

 

 

İlan Sitesi Yapmak

İlan sitesi için yine Joomla'ya ek olarak ücretsiz Adsmanager eklentisini öneriyoruz. Bunun dışında ücretli olarak Joomla ve Dj Classifieds eklentisi ile daha gelişmiş bir ilan sitesi yapabilirsiniz.

 

Firma Rehberi Sitesi

Firma rehberi için Joomla üzerinde SobiPro kullanarak güzel bir firma rehberleri sitesi yapabilirsiniz. 

 

Sosyal Ağ Sitesi Yapmak

Eğer facebook tarzı bir site yapmak için Oxwall adlı ücretsiz yazılımı kullanabilirsinzi veya Joomla üzerine ücretli Joomwall eklentisi ile bir sosyal ağ sitesi yapabilirsiniz

 

Video Yayın Sitesi Yapmak

Bu konuda en gelişmiş ücretsiz yazılım Clipbucket ve bu kodu hosting panelinizden 1 tıkla yine kolayca kurup video yayını yapan bir site açabilirsiniz.

 

Haber Sitesi Yapmak

Haber sitesini Joomla veya Wordpess ile kolayca yapabilirsiniz.

 

Portal Site Yapmak

Joomla ve eklentileri

 

Firma Sitesi Yapmak

Joomla üzerine uygun bir firma teması bularak çok kolayca yapabilirsiniz.

 

Bize sorularını sormaktan çekinmeyin hemen aşağıdaki formu kullanarak istediğiniz her soruyu sorabilirsiniz. 

Hatta 544 712 00 15 ten telefonla destekte alabilirsiniz.

 

 

Comtrell Hosting Çözümleri

  • Eko Linux Hosting

  • 45 TL

   • 1 YIL
   • 250 mb Alan
   • 3 GB Trafik Aylık
   • 5 Adet e-Mail
   • 2 Adet Veritabanı
   • Türkiye Lokasyon
   • ⊕ Softaculous
  • SATIN AL
joomla pricing table module

Hosting Çözümleri

Hosting bir web projesinin en önemli parçasıdır; çünkü sitenizin çalışma altyapısının adı Hosting Türkçe terimiyle "Barındırma"dır. Yani kısaca dükkanınızdır.

Bu yüzden Comtrell olarak hosting çözümlerimizde Türkiye lokasyonlu yüksek kalitede hizmet ve servis veren sağlayıcılarla çalışıyoruz.

Kesintisiz ve hızlı sunucularımızla hizmetinizdeyiz.

Hosting paketlerimizden istediğinizi seçerek web projenize hemen başlayabilirsiniz.

 

 

Linux

Online Destek

Linux kullanıyoruz. Çünkü hem istikrarlı hem güvenli hemde verimli sunucu ve çalışma platformuna sahip oluyoruz.

Farkımız verdiğimiz destekte, kendi web projenizi geliştirecek, tasarlayacak ve yönetecek kadar bilgi ve eğitim veriyoruz. 

Misyon & Vizyon

Comtrell.com olarak, ismimizden kendimizi çözümlersek, kısaca .com dünyasına, TR'nin potansiyelini hem yerel hemde globalde ortaya çıkaracak işler yapmak istiyoruz. Çok klişe olacak belkide evet, gerçekten yerelde ve globalde şimdiye kadar yapılmayan ve düşünülmeyenleri düşünmeye, projelendirmeye ve gerçeğe dönüştürmeye kararlıyız. Webin geleceğini tahmin edip orada olmak için çalışıyoruz.  Paylaşımcı olmaya, karşıklı öğrenmeye ve öğretmeye, açık ve serbest bir dünyaya inanıyor ve dünyanın geleceğini iyi yönde tutacak en temel hareketin Özgür İnternet ve Özgür Yazılımlar olduğuna inanıyoruz. Bu yüzden Açık Kaynak kodlu hazır web yazılımlarını kullanıyoruz ve bu yazılımlar çevresinde birleşenlerin en büyük maddi ve manevi güce sahip olduğunu düşünüyoruz.

 

Neyi Nasıl Yapıyoruz?

Bizler projelerimizi dünyanın en önde gelen Açık Kaynak Kod hazır kodlarla yapıyoruz, Nasıl ki bilgisayar kullanmak için işletim sistemi yazdırmıyorsaNIZ, web sitesi sahibi olmak içinde sıfırdan kod yazdırmanıza gerek yok. Joomla, Wordpress, Drupal başta olmak üzere dünyanın en ünlü açık ve ücretsiz web sitesi yazılımlarını kullanarak ihtiyacınız olan uygun eklentilerle birlikte 10 yıllık web tasarım tecrübemezin verdiği güç ve saygı ile projenize en uygun tasarımları uyguluyoruz. Projenizi en optimum şekilde hazır ve kullanılır hale getiriyoruz. Örnek çözümler için lütfen Referanslar bölümümüzü ziyaret ediniz...