Editör

Editör

Comtrell.com Kurucusu, girişimci ve hazır kod web tasarımcısı

Web sitesi adresi: http://omervural.pro

Son 1 yılda dövizin iki kat artması ile girişimciler olarak artık ciddi bir anlayış değişikliğine zorlanarak sürüklendik. Geldiğimiz noktada gerçekten çok moral bozucu, çünkü ülkemiz nerdeyse her şeyi ithal eden bir ülke ve ithal ettiğimiz çoğu şeyi kısa vadede yerli kaynaklarla ve imkanlarla üretemiyoruz. Ürettiğimiz şeylerde ithalata dayalı olduğu için, bu ekonomik buhran içinde girişimcilikle ilgili bütün moral ve motivasyonumuzda yerle bir oldu.

Üstelik çok kısıtlı birimlerimiz var girişimcilik için.

Sağlıklı bir düşünceye sahip olmakta çok zor çünkü ilk düşüncemiz hep tasarruf etmek oluyor. Bu noktada ne yapabileceğimizi düşündüğümüzde öncelikle tasarruf ederek sürdürülebilir şekilde hayatta kalmak ilk odak noktamız.  Ama bu çok zor bir psikoloji içerdiği için, bireysel olarak büyümek adına geleceğimiz için neler yapabileceğimizebaktığımızda önümüzde duran tek şey girişimcilik. Tasarrufu düşünürken girişimciliği düşünmek ise çok daha zor. Çünkü en basitinden pek maliyetİ yok gibi gözükse bile, internet girişimleri de belli bütçelerle yapılmak zorunda ve bunu korkmadan riske etmek gerekiyor.

Peki ne yapacağız aldığımız maaşlar bile dolar düzeyinde yarı yarıya gittikçe küçülürken, bizler duracak ve sadece tasarruf mu düşüneceğiz?

Ülkecek bir bunalım yaşıyoruz ve bununla baş etmek zorundayız ve üretmek ve bireysel ekonomimizide ülke ekonomisini de ithal etmeden büyütmek ve geliştirmek zorundayız.

Yani özetle aslında bütün girişimlerimiz ülke içindeki vatandaşlara özelliklede yoksulluk düzeyi üstündekilere ve zenginlere daha çok hizmet ve mal satmak.

Peki bunu yapabilirmiyiz gerçekten? Ya da hangisini yapmalı bu yüksek kurların, faizin olduğu şartlar. Yurtdışına mı birşeyler satmalıyız yurt içine mi?

Döviz kurundan dolayı yurtdışına satmak daha karlı gözükse de orda rekabetin daha yüksek olduğu için ya çok daha düşük fiyatlara yüksek kalite hizmet ve ürün satmalıyız ya da yurt içinde henüz tam olarak gelişmemiş bilişim alanında bir şeyler üretmeli veya sadece hizmet satmalıyız?

Haziran 01, 2016
Yayınlandığı Kategori Hazır Kod Site
Etiketler

Comtrell Neden Var ve Ne Yapmak İstiyoruz?

Bu aralar malum Startup denen internet ve teknoloji girişimciliği çok fazla ilgi görüyor ve bu tür girişimleri hızlandırmak ve finanse etmek amaçlı organizasyonları kısaca girişimci destek programları ülkemizde ile internet girişimciliği hareketi başlamış durumda.

Çok değil bundan 10 yıl sonra facebook ve instragram başta olmak üzere bu türde sosyal ağların çok salakça bulup, şuanki formatlarını çok basit, işe yaramaz ve gereksiz göreceğiz.

Mayıs 31, 2016
Yayınlandığı Kategori Domain / Alanadı
Etiketler

Domain Sahibi Olmak ve Özel Domain Bulmak Neden Önemlidir?

Özel bir domain sahibi olmak web tasarımında programlama bilmeden de sektörde çok ilerleyebilmenin en ön önemli unsurlarından ilk belkide. Web programlama veya web tasarımı bilmeseniz de veya sahip olduğunuz BİR domainle ilgili bir parlak projeniz olmasa bile, o sahip olduğunuz BİR domanin sizi hiç ummadığınız yerlere götürebilir. Bu yüzden başka şeylerden tasarruf edip bol bol yeni domainler alın ve o domainler hakkında neler yapabileceğinizi bol bol düşünün.

Mark Zuckerberg'in kendi felsefesini özetlediği "hızlı hareket et bir şeyleri kır" sözünü duydum geçenlerde ilk defa ve gerçekten çok etkilendim. Şu aralar çok basit ve olağan gördüğümüz bu başarının(facebook.com) ardında aslında son derece büyük bir kişisel beceri ve zorluğun, vizyon sahibi olarak yeni bir denemenin ve kısacası kişisel bir felsefenin yattığını anladım.

Hakkımızda

Comtrell.com - Açık Girişim Ofisi 2015 yılında özgün yerli ve global projeler üretmek ve ihtiyacı olanlara hazır kodlarla web çözümleri sunmak üzere kuruldu..

Şişli / İstanbul

0850 840 60 28

destek@comtrell.com

Girişimcilik

Girişimcilik mutluluk için yapılmaz, dünyanın neresinde olursa olsun girişimcilik başkasına çalışmak istemeyenlerin mecburi işidir. Ömer VURAL , Comtrell Kurucusu

EMail Listesi

© 2016 Comtrell.com. All Rights Reserved.